Turecko

"Ochutnejte více než jen KEBAB..."

icon

Turecko

Věděli jste, že turecká kuchyně je jedna z deseti nejlepších kuchyní světa?

Turecko bylo vstupní branou pro karavany cestující mezi Východem a Západem. Proto se Turecko stalo místem, kde se střetávaly různé světové kuchyně. Během osmanského období bylo mnoho tradičních pokrmů vylepšeno pro samotného sultána a také díky tomu vznikla jedna z nejlepších světových kuchyní. Najdete zde delikatesy, o kterých se Vám nezdá.

Vezmeme Vás na gastronomickou cestu Istanbulem...

Objevte toto a mnoho dalšího s Taste & Travel!

CO VÁS ČEKÁ...

Během našeho tureckého kulinářského putování po Istanbulu ochutnáme ty nejlepší vybrané pochoutky tohoto města dvou kontinentů. Pro některé z vás na velmi netradičních místech.

Po snídani s pokrmem Menemen se vydáme přes Zlatý roh do centra města za úchvatnými památkami jako je např. mešita Rüstem Pasha, Hagie Sophie, Modrá mešita nebo největší městská cisterna na světě Yerebatan. Během naší procházky si vychutnáme čerstvě připravený „Ekmek arasi“ nebo-li sendvič s grilovanou rybou podávaný přímo z plujících restaurací ve čtvrti Eminonü, kde se také osvěžíme sklenkou skvělého okurkového džusu.

Oběd na historickém vlakovém nádraží – domov slavného Orient Expressu - jenom umocní atmosféru této úžasné turecké metropole. Po báječném obědě si vychutnáme tradiční turecký dezert baklava podávaný spolu s tureckým čajem či kávou. Vše bude prezentováno při návštěvě věhlasného obchodu rodiny Güllüoglu, která patří mezi nejvyhlášenější pekaře této osmanské delikatesy ve městě.

Abychom viděli Istanbul i z jiné perspektivy, projedeme se lodí po Bosporu s ochutnávkou sezamového preclíku „Simit“ a slazeného tureckého jogurtu „Kanlica“.

S naším gurmánským dobrodružstvím se rozloučíme formou degustační večeře v restauraci s dech beroucím výhledem na centrum města.Jste připraveni užít si tisíc a jednu chuť Istanbulu?

Napište nám a my Vám pošleme detailní program s cenovou nabídkou.

icon icon icon icon icon

Cestovní agentura

Taste & Travel s.r.o.

Kodetka Vnitřní 91
373 71 Hlincová Hora

IČ: 04868307
DIČ: CZ04868307

Zapsáno v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Č. Budějovicích, oddíl C, vložka 24672


phone

+420 606 712 159

envelope

tie

Ing. David Šefl

Privacy Policy © 2024 Taste and Travel